Stefan Savić je danas zaposlen u Centru za razvoj karijere studenata Univerziteta u Novom Sadu. Znaju ga svi studenti i diplomci s abilo koje od ukupno 14 fakultetskih jedinica Univerziteta u Novom Sadu, kojima je pomagao i pomaže sa pozicije karijernog savetnika na putu ka pronalasku prve stručne prakse ili posla.
Međutim, Stefanova priča nije obična priča jednog mladog zaposlenog lica u Srbiji. Tokom studiranja na Poljoprivrednom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu ostvario se u ulozi oca i tako postao student roditelj, a potom je dobio radni angažman tokom 2016. godine na međunarodnom projektu „Trans2work„, koji se finansirao iz fondova Evropske unije, a realizovali su ga Centar za razvoj karijere studenata Univerziteta u Novom Sadu i Udruženje studenata sa invaliditetom Univerziteta u Novom Sadu. Cilj međunarodnog projekta „Trans2work„ na kome je Stefan radio kao saradnik i mentor za student sa invaliditetom Univerziteta u Novom Sadu bio je da se studentima i diplomcima sa invaliditetom pomogne na putu do zaposlenja.
Što se tiče mladih sa invaliditetom, mislim da se situacija poboljšava u odnosu na prethodni period, trenutno se radi na uvođenju novih politika za unapređenje poslovnogokruženja osoba sa invaliditetom i načina za ostvarivanje servisa podrške osobama sa invaliditetom izjavio je svojevremeno Stefan Savić.
Međunarodni projekat „Trans2work„ , namenjen studentima i diplomcima sa invaliditetom, a koji je bio podržan od strane fondova Evropske unije, imao je u fokusu visokoobrazovane osobe sa invaliditetom bez posla, naučno-nastavno osoblje Novosadskog univerziteta kao i poslodavce koji se interesuju da radno angažuju lica sa invaliditetom.
Statististički podaci govorili su da je na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje bilo oko 340 registrovanih poslodavaca koji nude radna mesta osobama sa invaliditetom, dok oko 78 odsto poslodavaca u svom kolektivu ima zaposlena lica sa invaliditetom, a od toga oko 38 odsto lica sa invaliditetom je zaposleno u javnom sektoru.
Međunarodni projekat „Trans2work„, namenjen osobama sa invaliditetom koje studiraju ili su diplomci Univerziteta u Novom Sadu, projekat je u kome učestvuje sedam zemalja, među kojima je i Srbija, sa ukupno 22 partnera iz državnog, privatnog i nevladinog sektora. Osnovni cilj projekta je umrežavanje relevantnih aktera u procesu zaposlenja lica sa invaliditetom koji treba da doprinesu stvaranju pozitivnog radnog okruženja za lica sa invaliditetom. Projekat obezbeđuje obuke i servise podrške za studente sa invaliditetom u procesu obrazovanja i zaposlenja- govorio je svojevremeno Stefan Savić o svom radnom angažmanu.
Stefanova priča nije obična priča jer je njen cilj da medijskim putem motiviše sve sadašnje i buduće studente roditelje u Srbiji da se svakog dana bore da ostvare neki radni angažman u skladu sa branšom za koju se školuju i obezbede egzistenciju svojoj novoformiranoj porodici.